Różaniec dla uczniów klas trzecich

Dziś – 4 października 2020 – wypada pierwsza niedziela miesiąca. Po raz kolejny gromadzimy się całą wspólnotą szkolną przy Stole Eucharystycznym, by wspólnie celebrować z kapłanem tajemnicę Eucharystii. Każda Msza Święta naszej wspólnoty jest niejako mostem, który łączy to wszystko co zostało podzielone w dniu roboczym. Wtedy czujemy się nie jako grupa osób przypadkowo zgromadzonych by się pomodlić, lecz jako pewna całość, jedność – WSPÓLNOTA. Dziś dodatkowo, kiedy wirus każe się nam dystansować, dostrzegamy jeszcze silniej potrzebę zachowania wspólnoty w przestrzeni Bożej obecności, która daje nam siłę do pokonywania wszelkich przeciwności.

Podczas tej Mszy Świętej dzieci z  klas trzecich otrzymały różańce – znak wiary. Październik jest miesiącem poświęconym właśnie modlitwie różańcowej. A dla klas trzecich dodatkowo jest czasem przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej. Dlatego po zakończonej Eucharystii ks. Jan, saletyn poświęcił i wręczył dzieciom piękne różańce: białe dla dziewczynek, a brązowe dla chłopców. Kapłan zachęcił jednocześnie całą wspólnotę szkolną do modlitwy różańcowej przez cały październik.

POWRÓT