Ruszamy w drogę! Początek roku szkolnego 2019/2020

Ruszamy  w  drogę!

„Przyszłość zaczyna się teraz, nie jutro.”
Jan Paweł II

             W tym roku  dzień 1. września wypadł w niedzielę, zatem w kaplicy i  podczas Mszy św.  rozpoczynaliśmy swój  rok szkolny.  Dni  były słoneczne,  bardzo  ciepłe, lato nie powiedziało ostatniego słowa.  Uroczystość rozpoczęła się o godzinie  10. Kaplica po brzegi wypełniona  była  opalonymi  uczniami w strojach galowych. Młodym ludziom towarzyszyły  całe rodziny.

Czytania  tego dnia  nawoływały  do  pokory  i prostoty.  „ Im większy jesteś, tym bardziej się uniżaj, a znajdziesz łaskę u Pana. Wielka jest bowiem potęga Pana i przez pokornych bywa chwalony.” („Mądrość Syracha”) Szkolna rzeczywistość nieustannie  domaga się kształtowania  tej  cnoty – wielkiej „zapomnianej”  przez współczesny świat. Przed  młodymi ludźmi  stoi  zadanie stawać się  coraz bardziej  sobą –  to znaczy Człowiekiem,  w każdym wymiarze tego  słowa.

Przybyłych  uczniów  przywitały s. Gabriela i s. Leonarda,  która  następnie  serdecznie  zaprosiła uczniów do  klas  na krótkie spotkanie z wychowawcą. Emocje jak  zwykle  najbardziej towarzyszyły  klasom czwartym i naturalnie  pierwszoklasistom.

Kolejny dzień  zaczął się  szkolnym dzwonkiem, wzywającym  do klas… Ruszyliśmy  w drogę, która  będzie  prowadziła  przez nieznane jeszcze  zadania i wyzwania, drogę, która w czasie wakacji tylko  nieznacznie  zmienia trasę. Zadania bowiem i cel pozostają  niezmienne, bo  przecież „stać się  człowiekiem to sztuka”.

W dniu 2 września po wspólnej porannej modlitwie poświęcił  nowe przybory szkolne i sale wszystkich klas. Ruszyliśmy…

POWRÓT