Silent night, holy night… czyli Jasełka w języku angielskim

IMG_8957 (1024x683)

Silent night, holy night… czyli Jasełka w języku angielskim

Jasełka są tradycyjnym punktem w grafiku corocznych przedstawień. Historia narodzin Jezusa Chrystusa nie jest dla nikogo opowieścią nieznaną. Wręcz przeciwnie, znana jest właściwie na pamięć. Niekiedy  dodawane są pewne elementy, na przykład z apokryfów czy tak zwanego przekazu ustnego, w celu  urozmaicenia treści.

Uczniowie klas 6 a i 5 a pod kierunkiem p. Anny Bogusz zdecydowali się na przedstawienie jasełek w sposób klasyczny. Na początku zabrzmiały skrzypce, następnie fabuła potoczyła się oczywistym torem. Tak więc Archanioł ogłosił nowinę Maryi, później udała się ona wraz z Józefem do Betlejem i tam zamieszkali tymczasowo w stajence. Po narodzinach Dzieciątka i tańcu wesołych aniołków, pasterze przyszli pokłonić się Narodzonemu. Przyszła kolej na przybyszów z dalekiego kraju, czyli trzech królów. Oni jednak wpierw trafili na podstępnego Heroda, jednak nie dali się zwieść i nie wskazali mu miejsca narodzenia Jezusa.

Jak można by rzec wszystko skończyło się happy endem. Zwrot ten jest na tyle zasadny, że całość przedstawienia została zaprezentowana w języku angielskim. Naturalnie, język obcy nie był żadną przeszkodą w zrozumieniu przekazu jasełek – opowiedziana historia jest rozpoznawalna w każdym języku.

POWRÓT