Ślubowanie pierwszoklasistów

01.IMG-20181122-WA0003

Ślubowanie pierwszoklasistów

28 września 2018 r. był wyjątkowym dniem dla pierwszaków, którzy złożyli ślubowanie i zostali przyjęci do grona uczniów Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 6 Sióstr Niepokalanek w Warszawie. W uroczystości uczestniczyli Dyrekcja Szkoły, wychowawcy klas oraz zaproszeni goście.

W tym roku szkolnym uczniowie klas pierwszych przygotowali dwa programy artystyczne.
Król Ołówko Wielki i królowa Kredkolina wraz z rycerzem Wojtkiem wprowadzili dzieci z klasy pierwszej do Krainy Wiedzy. Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe na tle przepięknej dekoracji  recytowali wiersze, tańczyli i śpiewali piosenki. Dzieci udowodniły, że na miano uczniów w pełni zasługują. Wszyscy otrzymali gromkie brawa.

Po zakończeniu części artystycznej uczniowie klasy VII i VIII wprowadzili sztandar szkoły, wszyscy obecni odśpiewali hymn narodowy i hymn szkoły. Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Siostra Leonarda  pasowała każdego ucznia piórem, które od 28 lat towarzyszy pierwszakom w tym ważnym dniu. Uczniowie otrzymali legitymacje szkolne i upominki.

Po wielkich emocjach związanych z występami, ślubowaniem i pasowaniem na uczniów – czekały pyszne ciasta, desery i owoce przygotowane przez  Siostry i rodziców.

PIERWSZOKLASISTOM  ŻYCZYMY WIELU SUKCESÓW W DALSZEJ NAUCE !!!