Solidarni z Ukrainą

„Dobry człowiek z dobrego skarbca swego serca wydobywa dobro” (Łk 6,45a).

 

Prawdziwość tych słów w ostatnich dniach zdaje się urzeczywistniać wokół nas z niewyobrażalną mocą. Cała Polska zmobilizowała się, by w każdy możliwy sposób nieść pomoc ukraińskim uchodźcom oraz tym, którzy pozostali w spowitym wojną kraju.

 

Również Rodzice dzieci z naszej szkoły i przedszkola otworzyli swoje serca, by podzielić się dobrem z tym, którzy są w potrzebie. We wtorek szkolna świetlica i korytarz na parterze zapełniły się różnego rodzaju darami. Dzieci przynosiły zabawki, gry, pluszaki. Rodzice przez cały poranek znosili produkty żywnościowe, środki czystości, pieluchy, środki opatrunkowe i ubrania. Szósto- i ósmoklasiści oraz rodzice od razu z ogromnym zapałem zaczęli segregować i pakować przyniesione dary. Część rzeczy została przekazana przebywającym w Warszawie uchodźcom a część zostanie wysłana do Sióstr w Jarosławiu, skąd zostaną przesłane dalej do Jazłowca.

 

Wielkie serca wciąż solidaryzują się z naszymi Braćmi i dary wciąż napływają do szkoły.

POWRÓT