Śpiewamy dla Niepodległej 8.11 o godz. 11:11

8 listopada świętowaliśmy w szkole 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. O godzinie 11.00 cała wspólnota szkolna zgromadziła się w kaplicy, by przed Najświętszym Sakramentem i figurą Pani Jazłowieckiej podziękować za wolną Ojczyznę i prosić o wszelkie Boże dary dla niej, dla rządzących, dla każdej polskiej rodziny. Po modlitwie do kaplicy wypełnionej uczniami ubranymi w odświętne stroje galowe, wprowadzono sztandar szkoły. W tej uroczystej atmosferze o godzinie 11.11. odśpiewaliśmy hymn Polski. Mieliśmy świadomość, że łączymy się w tym śpiewie z tysiącami koleżanek i kolegów zebranymi w wielu polskich szkołach.

Nasze świętowanie odzyskania niepodległości zaczęliśmy już w środę, kiedy to Pan Michał, podczas żywych lekcji historii, rozbudzał w nas pamięć o Ojcach naszej Niepodległości, o wydarzeniach sprzed 100 lat. Wiemy, że pamięć o przeszłości, o naszych korzeniach, o naszej tożsamości jest niezbędna do budowania dobrego dzisiaj i szczęśliwego jutra.

POWRÓT