Spotkanie absolwentów

W niedzielę  12 I przypadło tradycyjne spotkanie opłatkowe absolwentów. Wydarzenie  rozpoczęło się jak  zwykle Mszą św. W tym dniu kościół obchodził Święto chrztu Pańskiego i liturgia  stanowiła modlitwę  wdzięczności za dar chrztu w naszym życiu.

Po zakończonej Mszy św. siostry zaprosiły swoich gości na  spotkanie opłatkowe w jadalni  szkolnej. Przybyły wszystkie  obecne  w szkole siostry niepokalanki, wielu nauczycieli. Ksiądz kapelan odczytał Ewangelię  o Narodzeniu Pańskim. Po krótkiej modlitwie  zebrani licznie absolwenci  z różnych  roczników  sięgnęli  po opłatki, którymi podzielili  się pomiędzy sobą i  z tymi, którzy niegdyś ich  prowadzili i uczyli. Licznie  przybyli  najmłodsi  absolwenci – te dwa ostatnie  roczniki, które spotkały się w pierwszej klasie  licealnej. Ze wzruszeniem  przybyli  starsi, którzy skończyli szkołę  jeszcze wcześniej. Emocje towarzyszą zwykle  powrotowi  do swojej dawnej  szkoły podstawowej. Uczniowie ciekawi są też zmian,  jakie zaszły w „ich” klasie i szkole. Tym bardziej teraz, gdy  mamy szkołę ośmioletnią, zmiany  były bardzo  widoczne.

Szkoła zawsze otwiera swoje drzwi tym, którzy  niegdyś uczęszczali  tu na lekcje. Mogą absolwenci liczyć  na  rozmowę, życzliwość, wsparcie, a przede wszystkim  modlitwę.