Spotkanie klas 8 z Panem Wojciechem Dziomdziora

26 listopada w naszej szkole odbyło się bardzo ciekawe spotkanie dla klas ósmych w ramach doradztwa zawodowego. Gościem naszym był radca prawny p. Wojciech Dziomdziora, specjalista w zakresie prawa autorskiego, mediów, telekomunikacji i nowych technologii, zarówno na gruncie krajowym jak i międzynarodowym.

Pan Wojciech swoją prelekcję rozpoczął od wspólnego zastanowienia się nad tym czym jest prawo, jakie mamy dziedziny prawa oraz jakie zawody są z nim powiązane. Uczniowie dowiedzieli się jak wyglądają i jak długo trwają studia prawnicze, jakie umiejętności są potrzebne, by być dobrym prawnikiem oraz jakie inne zawody można wykonywać po studiach prawniczych.

Niektórzy uczniowie mieli również okazję założyć togę. Był też czas na pytania i odpowiedzi naszego gościa.

Na koniec nasi ósmoklasiści dowiedzieli się co trzeba robić, by osiągnąć wymarzony cel:

  1. Miej pasję.
  2. Planuj.
  3. Pracuj.
  4. Rób, co masz robić.
  5. Rób więcej.
  6. Módl się.

Spotkanie to było bardzo interesujące, dynamiczne i przydatne w niełatwych wyborach, które czekają w przyszłości naszych ósmoklasistów. Dziękujemy!

POWRÓT