Spotkanie otwiera oczy…

10-29_5

Czwartek 29 października, poranna modlitwa różańcowa w kaplicy Szkoły Sióstr Niepokalanek. Na modlitwę przychodzi św. Teresa, która w wieńcu z róż wygląda uroczo, kilku św. Franciszków (niektórzy ze zwierzętami z pluszu), pastuszkowie z Fatimy, Apostołowie (można łatwo rozpoznać św. Piotra po kluczach). Św. Bernadetta też chętnie modli się na różańcu. Święty Mikołaj przyszedł w ostatniej chwili.

Świętych jest naprawdę wielu, gdyż to szkolny Dzień Świętych, który na stałe wszedł do naszej tradycji. Bogaty program dnia obejmował program artystyczny oraz zabawę w klasach.

W tym dniu występ przygotowała klasa 3 b pod kierunkiem siostry Bartłomiei. Było to niezwykłe wydarzenie. Program ukazywał postać Maryi i jej wpływ na ludzkie losy w formie pantomimy. Matka Boża urodzona w konkretnym miejscu, czasie i rodzinie była osobą wyjątkową. Także jej postawa, życiowe wybory nie były pospolite. W kolejnym akcie Maryja ukazana została jako mieszkanka Nieba, która kocha ludzi i przemawia do nich często. Były zatem w programie dzieci z Fatimy, była święta Bernadetta, święty Ludwik Maria Grignion de Montfort, autor „Traktatu o doskonałym nabożeństwie do Maryi”, św. Maksymilian Kolbe i św. Jan Paweł II. Wszyscy święci kochający Maryję, rozmawiali z Nią w modlitwie, a niektórzy wyróżnieni zostali objawieniem się im Matki Bożej. Wówczas Maryja przekazywała poprzez nich orędzie dla świata. Nawet najprostsi pasterze byli zdolni wykonać to niezwykłe zadanie Maryi. Dlaczego? Odpowiedź stanowiły słowa pieśni zespołu „Galicja”:

„Spotkanie otwiera oczy
Bo w spotkaniu jest Duch
Mowa z serca do serca
Przesmyk mknący światła
Pomiędzy okiem i okiem
A mknieniem tym jest Duch”

Matka Boża nieustannie ukazuje ludziom drogę do świętości – podaje różaniec, zachęca do miłości, proponuje duchową lekturę, zaprasza na spotkania w grupach formacyjnych. W kręgu ludzi wezwanych przez Maryję do świętości stanęły także dzieci z naszej szkoły, zaproszone przez Matkę Bożą do grupy „Dzieci Miriam”.

W poetyckim programie wykorzystane zostały piosenki grupy „Galicja”, których słowa ułatwiały zrozumienie treści ukazywanych przez uczniów klasy 3 b. Wykazali się oni ogromnym opanowaniem i zgraniem, gdyż wszyscy na wysokim poziomie potrafili przekazać ważne treści w tak oryginalnym programie.

Wszystkie klasy miały w tym dniu dwugodzinne zabawy w swoich salach połączone z poczęstunkiem.

POWRÓT