“Strażnicy Energii” – gra terenowa klasy 2b

01.WP_20180523_10_30_46_Pro (1024x575)

“Strażnicy Energii” – gra terenowa klasy 2b

Reprezentacja klasy 2 b brała udział w V edycji programu „Warszawska Energia- od poznania do Eko – działania”- gra terenowa „Strażnicy Energii’’

„Z pamiętnika warszawianina ‘’ 2b

W dniu 23 maja 2018 roku wybrany 5- osobowy  zespół uczniów  klasy 2 b wziął udział w grze terenowej pod hasłem „Strażnicy Energii”. Spotkanie miało miejsce w pięknej, zielonej części Warszawy w miasteczku ekologicznym. Do zawodów zgłosiło się osiem warszawskich szkół, które uczestniczyły w programie ‘’Warszawska Energia – od poznania do Eko- działania”.

Każdy zespół po zalogowaniu się w punkcie kontrolnym podając hasło – czyli swoją nazwę zespołową uczestniczył w losowaniu pytań. Następnie należało odszukać każde z dziewiętnastu pytań umieszczonych w tajemnych miejscach  na terenie miasteczka i szybko podać w punkcie kontrolnym pełną , prawidłową odpowiedź. Za każdą poprawną odpowiedź zdobywaliśmy elementy układanki do portretu ‘’Świetlika’’ lub kartonik z częścią klucza do tajemniczego listu. Zespoły musiały wykazać się szybkością działania, świetną organizacją współpracy ,techniką czytania ze zrozumieniem,  a najważniejsza była wiedza na temat energii zdobywana podczas lekcji w szkole. Piękna majowa pogoda sprzyjała uczestnikom, radość i doping grona nauczycielskiego uprzyjemniały zawody. Nasz zespół ‘’Energia 6 ‘’– zdobywał kolejne punkty- liczba elementów układanki rosła. Przyszedł czas na finał- szybko ułożyliśmy  portret ‘’Świetlika’’. Aż tu nagle przeszkoda- dziwny kod złożony z liter, który dopiero po paru próbach udało nam się złamać. Emocje sięgały zenitu.

Hasło rozszyfrowane – zespół „Energia 6 ‘’ pędzi do punktu kontrolnego.  Zadanie wykonane w 100 %.

Na zakończenie gry i podsumowaniu wyników organizator programu pani Honorata Wawszkiewicz pogratulowała wszystkim uczestnikom i obdarowała wspaniałymi pamiątkami. Uczestnicy turnieju otrzymali cenne nagrody, dyplomy i tytuł ‘’Strażnika Energii’’. Dla uczniów każdej klasy również były drobne upominki. Słodki poczęstunek i lemoniada wypita w cieniu drzew to chwila wytchnienia i możliwość  nawiązania nowych  znajomości wśród uczestników turnieju. Do zobaczenia za rok – otrzymaliśmy kolejne zaproszenie do gry.

POWRÓT