Sukcesy naszych piłkarzy z roczników 2007 i 2008 w MZPN!

MZPN8 DSCN9676

Sukcesy naszych piłkarzy z roczników 2007 i 2008 w MZPN!

Klub Sportowy Szkoły Sióstr Niepokalanek (Klub SNU) od 2 lat uczestniczy w oficjalnych rozgrywkach ligowych organizowanych przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej. Obecnie grają dwa roczniki: 2007 i 2008 – oba notują bardzo duże sukcesy.

Rocznik 2007 przez ostatnie cztery semestry za każdym razem zaliczał awans – udało się przejść długą drogę od VI do II ligi, w której chłopcy zagrają od września 2018. Po drodze piłkarze mierzyli się z wieloma uznanymi klubami i szkółkami piłkarskimi z Warszawy i województwa. Toczyliśmy wyrównane pojedynki z tak znanymi klubami jak Polonia, Legia, Ursus, czy SEMP Warszawa. Dość powiedzieć, że na obecnym poziomie rozgrywek nie ma już praktycznie klubów przyszkolnych, a jeśli są, to z jednej-dwóch bardzo dużych szkół z Warszawy.

Rocznik 2008 gra w lidze mazowieckiej od trzech semestrów i dwa razy zanotował awans do wyższej ligi. We wrześniu chłopcy zagrają w III lidze po niekwestionowanym wyjściu z silnej grupy południowo-warszawskiej. Na kolejnym etapie rozgrywek możemy liczyć na bardzo zacięte pojedynki ze znanymi klubami. Na szczególne uznanie zasługuje fakt, że piłkarze z tego rocznika bardzo często wspomagają starszych kolegów i w weekendy potrafią rozegrać dwa mecze na wysokim poziomie.

Piłkarze grający w MZPN odnieśli bardzo duży sukces. Oprócz oczywistego potwierdzenia ich umiejętności, jakim są awanse do poziomu zarezerwowanego dla profesjonalnych akademii piłkarskich ze stolicy, bardzo cieszy styl ich gry – ofensywny, oparty na indywidualnym i taktycznym przygotowaniu do zawodów, a nie na sile fizycznej. Jest to zasługa trenerów, którzy w profesjonalny sposób rozwijają umiejętności naszych chłopaków.

Gratulujemy J

POWRÓT