Szachowe Mistrzostwa Mazowsza

szachy-1-19-xi

Szachowe Mistrzostwa Mazowsza

W dniu 19 listopada aż trzy drużyny z naszej szkoły rywalizowały w gronie 94 ekip w Drużynowych Mistrzostwach Mazowsza Szkół Podstawowych w szachach szybkich.

Nasza pierwsza drużyna grająca w składzie: Jerzyk Szempliński, Tadzio Rylski, Michał Jażdżyk, Zosia Stankiewicz zajęła bardzo wysokie 4 miejsce, powtarzając wynik sprzed roku. Po tym bardzo dobrym wyniku pozostaje jednak niedosyt, bo przez pierwszych 6 rund drużyna grała znakomicie, a przed ostatnią rundą znajdowała się jeszcze na drugiej pozycji. Niestety w ostatniej rundzie zabrakło połowy punktu i ostatecznie dodatkową klasyfikacją drużyna przegrała miejsce na podium.

Zawody zakończyły się jednak szczęśliwie dla Tadzia Rylskiego, który na drugiej szachownicy wywalczył swój brązowy medal.
Druga drużyna grająca w składzie: Kazik Szempliński, Bartek Jażdżyk, Mikołaj Szaniawski, Ala Przybylik zajęła bardzo dobre 19 miejsce, o 9 pozycji wyższe niż miejsce na liście startowej. Trzecia drużyna (Krzyś Sobierajski, Michał Grzegrzółka, Staś Taraszkiewicz i Łucja Szemplińska) również walczyła bardzo dzielnie, zajmując ostatecznie 57 miejsce i zdobywając cenne doświadczenia na przyszłość.

POWRÓT