Tadeusz Rylski wygrywa Szachowe Mistrzostwa Szkoły Niepokalanek 2020 w szachach szybkich

Turniej odbył się w sobotę, 25.01.2020 roku na sali widowiskowej naszej szkoły i zgromadził 44 zawodników w wieku od 6 do 49 lat, który zagrali na dystansie 7 rund tempem 10’ + 5” na ruch.

Turniej rozpoczął się o 10:00 i zakończył o 14:00.  Obsługę sędziowską zapewnili rodzice naszych najlepszych szachistów: Tomasz Stankiewicz, Bartosz Swacha i Marcin Kuś.

Nagrody w postaci drewnianych pucharów dla zwycięzców, archiwalnych numerów MAT dla wszystkich oraz książek z zadaniami szachowymi dla najmłodszych ufundowała Sekcja Szachowa Klubu KSSSN Ursynów Warszawa ze środków własnych. Udział w turnieju był bezpłatny.

Po 7 rundach najlepsi byli:

1. Tadeusz Rylski, 7 z 7 punktów – drewniany puchar Króla
  2. Witold Swacha, 6 z 7 punktów – drewniany puchar Hermana
  3. Zofia Stankiewicz, 5 z 7 punktów – drewniany puchar Wieży

W dodatkowych klasyfikacjach na podium stanęli:

W klasyfikacji klas 1-3:

1. Stanisław Bosek, 4 z 7 punktów – drewniany puchar gońca
  2. Stefan Kwiatkowski, 3,5 z 7 punktów – drewniany puchar pionka
  3. Maciej Musz 3,5 z 7 punktów – drewniany puchar pionka

W kategorii dorosłych najlepszy okazał się Pan Leszek Bosek, który zgromadził 5 punktów.

Chętnych do udziału w zajęciach szachowych organizowanych przez Szachy SNU prosimy o kontakt poprzez adres e-mail: szachysnu@gmail.com

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i do zobaczenia na kolejnym turnieju szkolnym.

Sekcja szachowa KSSSN Ursynów Warszawa