Taniec, śpiew i modlitwa na chwałę Pana – czyli wyprawa na Lednicę 2017

01.IMG_3537 (19) (768x1024)

Taniec, śpiew i modlitwa na chwałę Pana – czyli wyprawa na Lednicę 2017

W sobotę 10 czerwca 2017 r. wczesnym rankiem, dzieci z grupy Miriam oraz klasy IIIb i ich rodzice udali się na SPOTKANIE LEDNICKIE pod hasłem “Buzia, Ręce, Głowa … Idź i Kochaj!”.

Po dłuższej podróży, w której nie zabrakło miejsca na radość wspólnego pielgrzymowania, różaniec, śpiew i modlitwę, dotarliśmy na miejsce. W Lednicy zostaliśmy serdecznie przywitani przez gospodarzy i obdarowani miłymi, lednickimi upominkami. Wraz z innymi pielgrzymami, młodszymi i starszymi, którzy przybyli tu z całej Polski, udaliśmy się na pola i zgromadziliśmy wokół ołtarza polowego. Duże wrażenie wywarła na nas ogromna RYBA – symbol tak ważny dla pierwszych chrześcijan, przy której spędziliśmy ten szczególny, modlitewny czas.

Spotkanie z Jezusem i Jego Matką rozpoczęliśmy Mszą Świętą, podczas której każdy miał okazję do uwielbienia Boga wspólnym tańcem i śpiewem.

Po Eucharystii wzięliśmy udział w spektaklu “O Nawiedzeniu św. Elżbiety”, przygotowanym przez wszystkie, chętne dzieci. Nasi mali, warszawscy pielgrzymi 🙂 także zaprezentowali swoje wspaniałe talenty aktorskie, co oczywiście zostało uwiecznione przez zachwyconych fotoreporterów 😉

Następnym punktem programu lednickiego był niecodzienny różaniec. Uczestnictwo w nim było wyjątkowym doświadczeniem, bo chyba nigdy nie odmawialiśmy go w taki sposób. Niesamowity sznur różańcowy naszej wspólnej modlitwy mierzył… TAK!!! aż 2 kilometry 🙂

Trzymając go razem, przeszliśmy w jednej, ogromnej procesji przez Bramę Rybę, Bramę III-go Tysiąclecia, mając na ustach słowa aktu wyboru Chrystusa jako naszego Pana i Zbawiciela.

Moment ten był niezwykłym przeżyciem, czuliśmy się napełnieni radością.

Każdy z nas otrzymał też wyjątkowy podarunek – różaniec wykonany przez polskie Mamy. Traktujemy go jako zachętę, by odpowiedzieć na apel Matki Bożej Fatimskiej „Życzę sobie, abyście codziennie odmawiali różaniec.”

Następnie po krótkim odpoczynku i posiłku udaliśmy się do muzeum lednickiego, do “Domu Jana Pawła II”, gdzie obejrzeliśmy niezwykłe pamiątki związane z naszym, papieżem Polakiem. Zobaczyliśmy m.in. szkaplerz Jana Pawła II, spiżowy odlew prawej dłoni Ojca Świętego, figurę Matki Bożej Fatimskiej z papieskiej sypialni, piuskę, sutannę i laskę Jana Pawła II.

Ich historię i znaczenie przybliżyła nam równie niezwykła pani przewodnik, która w bardzo ciekawej opowieści zaprezentowała nam także postać o. Jana Góry, dominikanina który jest pomysłodawcą spotkań lednickich.

Szczęśliwie i bezpiecznie dotarliśmy do domu. Sobotni dzień był pięknym czasem a Lednica jest niezwykłym miejscem. Warto tam pojechać, aby to wszystko przeżyć.

Mamy nadzieję, że będzie do tego okazja w przyszłym roku.

Bardzo dziękujemy za ten wspaniały, pielgrzymkowy czas Siostrze Bartłomiei!
LEDNICCY REPORTERZY SP nr 6 
Dzieci i Rodzice

POWRÓT