Turniej Szachowy u Niepokalanek

01.22.09.2018-Turniej u Niepokalanek - 80 xsm

Turniej Szachowy u Niepokalanek

22 września w murach naszej szkoły odbył się turniej szachowy zorganizowany w ramach cyklu Polskiego Związku Szachowego „100 Turniejów na 100-lecie Odzyskania Niepodległości”. W imprezie wzięło udział 48 graczy, wśród których znalazła się spora grupa naszych uczniów i ich rodziców a także wielu gości spoza naszej szkolnej społeczności.

Zawodnicy rozegrali siedem rund, a po zmaganiach sportowych wszyscy zgromadzeni mieli okazję wysłuchać prezentacji przygotowanej przez Pana Adama Pawłowskiego. Prelekcja, w nawiązaniu do celebrowanej rocznicy, poświęcona była zamiłowaniu do szachów ojców naszej niepodległości, którzy grając w królewską grę doskonalili strategiczne myślenie, co przyczyniło się do sukcesu polskiej sprawy.

Turniej zorganizowany przez sekcję szachową Klubu SNU odbył się dzięki wsparciu finansowemu Polskiej Spółki Gazownictwa, w imieniu której nagrody zwycięzcom wręczyła Pani Prezes Wioletta Grzybowska.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i relacji z turnieju na profilu sekcji szachowej SzachySNU na Facebooku: https://www.facebook.com/SZACHYSNU

POWRÓT