TV Trwam – Ze szkolnej ławki…

Jpeg

Ze szkolnej ławki czyli jak powstał program o naszej szkole

W dniu 25 X pięcioosobowa reprezentacja szkoły pod wodzą siostry Dyrektor wzięła udział w nagraniu programu z cyklu „Ze szkolnej ławki”. W nagraniu wystąpiło troje uczniów – Emilia Pomarańska, Michał Jażdżyk, Teresa Dziomdziora oraz pani Barbara Skowron.

Program prowadzi ks. Antoni Balcerzak i to on zaprosił szkołę do udziału w tak niecodziennym przedsięwzięciu. Wtorkowy program powstaje na żywo, w studiu nagrań TV Trwam. Ekipa pojechała więc we wtorek 25 października do Torunia. Bus ruszył spod szkoły około południa. Emocje rosły, w Toruniu czekała niezwykła przygoda…

Wcześniej ekipa TV Trwam dwukrotnie odwiedziła szkołę, by przygotować materiał ukazany w programie. Nagrano lekcję tańca pani Joanny Dziedzianowicz-Ryttel w klasie 5a, gdy uczniowie szlifowali kroki krakowiaka. Przedszkolaki modliły się do Maryi, a inni uczniowie zostali sfilmowani zarówno podczas lekcji, jak i podczas przerw. Przygotowano także materiał z modlitwy uwielbienia w kaplicy.

Przedsięwzięcie okazało się ciekawe, ale stresujące. Studio telewizyjne pełne świateł, kamer, reżyser, mikrofony onieśmieliły debiutujących, którzy poczuli się jak na planie filmowym. Na szczęście ekipa prowadząca i nagrywająca program okazała się zespołem ludzi bardzo przyjaznych i otwartych.

Zarówno podczas nagrań na Kabatach, jak i w studiu program ukazywał niepowtarzalne cechy naszej szkoły, jej klimat, tradycje, a przede wszystkim uczniów – pełnych pasji i radości życia. Dopełnieniem programu, który powstaje w ramach „Rozmów niedokończonych” były telefony słuchaczy, życzliwe i poruszające.

Po programie Emilka, Michał i Terenia z entuzjazmem obejrzeli pozostałe studia nagrań, uznali, że to bardzo ciekawe miejsce i kto wie, czy kiedyś nie znajdą dla siebie zajęcia w telewizji…

POWRÓT