Uczniowie klas 4 na wystawie “Cosmos Discovery Space Exhibition”

24 lutego uczniowie klas czwartych pojechali do Muzeum Nowa Praga zwiedzić Cosmos Discovery.  Unikalna, największa na świecie wystawa kosmonautyki „Cosmos Discovery Space Exhibition” po raz pierwszy w naszym kraju.

„Cosmos Discovery” to obecnie jedna z największych na świecie wystaw, która prezentuje tajniki pełnej wyzwań podróży człowieka w kosmos. Dzięki specjalnej koncepcji zwiedzający zostają wciągnięci w historię tak, jakby sami rozpoczęli podbój wszechświata. Uczniowie mogli obejrzeć unikalną kolekcję oryginalnych skafandrów i dokładnych modeli statków i promów kosmicznych oraz rakiet wyposażonych w oryginalne elementy. Mogli też wejść do wnętrza stacji orbitalnej MIR 1:1, obejrzeć statek Mercury, statek kosmiczny Apollo 11, kokpit promu kosmicznego Columbia, rakietę kosmiczną Saturn V w skali 1:10, a także oryginalną dyszę promu kosmicznego oraz statek kosmiczny Sojuz. Świetnie przygotowane opisy do poszczególnych eksponatów i zdjęcia pozwoliły na poznanie tajników związanych z podróżami kosmicznymi.

Dodatkową atrakcją a jednocześnie szansą na utrwalenie wiedzy była karda pracy, której uzupełnienie było zadaniem każdego z uczniów. Ileż było przy tym radości, współpracy , ale też twórczego współzawodnictwa.

Jednak największe atrakcje gospodarze wystawy zostawili na koniec, kiedy to uczniowie mogli przenieść się w świat 3D i przeżyć tam niesamowitą przygodę. W interaktywnym COSMOS CAMP mogliśmy doświadczyć wymagającego treningu astronautów oraz najnowocześniejszej technologii 3D.

To był dobry czas. Polecamy tą wystawę każdemu.

POWRÓT