Uczniowie – swoim Nauczycielom

10-13-dzien-naucz4

Uczniowie – swoim Nauczycielom

„Wielkim kunsztem
wykazuje się nauczyciel, który potrafi sprawić,
że nabywanie wiedzy staje się radością.”

W tym roku w dniu 13 października uczniowie złożyli życzenia swoim wychowawcom i nauczycielom. Święto rozpoczęła uroczysta Msza św., która zakończyła się złożeniem przez rodziców życzeń i kwiatów na ręce siostry Leonardy, siostry Edyty oraz księdza kapelana. Do życzeń rodziców dołączyli się swoim gromkim śpiewem ubrani na galowo uczniowie.

Po Mszy św. nauczyciele przyjęli życzenia swoich uczniów, którzy własnoręcznie przygotowali laurki i pomysłowe kartki.
Trzecia godzina lekcyjna zgromadziła uczniów i nauczycieli w sali widowiskowej na wspólnym świętowaniu. Program artystyczny przygotowała w tym roku klasa 4c pod kierunkiem wychowawczyni pani Joanny Ślubowskiej. Klasa ta przygotowała dla nauczycieli zabawę. Uczniowie zabrali swoich pedagogów w niecodzienną podróż, na którą otrzymali oni bilety. Nauczyciele wysiadali na stacjach, których nazwy wiele mówiły np. „Mądra główka”, „Sprawne nogi i ręce” albo „Zgaduj-zgadula”. Każdy nauczyciel otrzymał niewielkie zadanie, a odpowiedzi były powodem wspólnej radości i nauczycieli, i uczniów. Propozycja klasy 4c bardzo przypadła do serca uczniom, oto i ich nauczyciele mogli się wykazać, i czynili to z wielką radością…

„Nauczanie polega na umiejętności
wysłuchiwania niemal wszystkiego
bez utraty cierpliwości
czy pewności siebie.”