Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP i święto Sióstr

Kochane Siostry!

W tym uroczystym dniu, Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny,
w imieniu nauczycieli i pracowników szkoły pragniemy życzyć:

– Bożej miłości
– Matczynej opieki
– ludzkiej życzliwości
– i Anielskiej cierpliwości

Niech wszelki wysiłek wkładany w rozwój naszej szkoły będzie wynagrodzony w niebie, a każde nowe dzieło realizowane na cześć Pana.
Światło Ducha Świętego niechaj opromieni serca i zapali ogień życzliwości.

Szczęść Boże!

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, to dzień szczególny w naszej wspólnocie szkolnej – jest to święto patronalne naszych Sióstr.

W tym roku świętowaliśmy w piątek 7 grudnia, kiedy to w strojach galowych zgromadziliśmy się rano na uroczystej Eucharystii, na której dziękowaliśmy Panu Bogu za Zgromadzenie Sióstr Niepokalanek i prosiliśmy o potrzebne łaski dla każdej z Sióstr. Ksiądz Kapelan przypomniał nam o tym, jak ważne jest dla naszego rozwoju wpatrywanie się w Maryję i uczenie od Niej postawy zawierzenia.

Po Mszy Świętej był czas na życzenia. Najpierw złożyli je rodzice, dziękując za całe wychowawcze dzieło, które dokonuje się na Kabatach. A potem swój czas miały dzieci … Dzieciaki przygotowały dla Sióstr różne niespodzianki, laurki, wierszyki, drobne upominki… Radości było co niemiara.

POWRÓT