W królewskiej rezydencji

01.20180926_111547 (1024x768)

W królewskiej rezydencji

26 września 2018 r. całą naszą klasą 4a, oraz wychowawczynią – panią Beatą J. i panią Małgosią M., byliśmy na wycieczce w Łazienkach Królewskich – Letniej Rezydencji króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Mieliśmy okazję uczestniczyć w dwóch lekcjach.

Pierwsza lekcja p.t. „Wędrówki ptaków” odbyła się w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Dowiedzieliśmy się bardzo dużo ciekawych rzeczy na temat ptaków, które zostają z nami na zimę, jak również o tych, które odlatują do ciepłych krajów. Były piękne zdjęcia, rzeźby i ciekawe konkursy.

Druga lekcja p.t. „Zostań nadwornym artystą” odbyła się w Pałacu na Wyspie. Pani przewodnik oprowadziła nas po Sali Balowej, Sali Jadalnej, Pokoju Kąpielowym, Galerii obrazów oraz Gabinecie portretowym. Zwiedzaliśmy komnaty, oglądaliśmy rozmaite obrazy i rzeźby. Wszystko było bardzo piękne.

Podczas lekcji poznaliśmy nadwornych artystów Stanisława Augusta, jak również nauczyliśmy się rozróżniać techniki plastyczne i opisywać warsztat pracy malarza i rzeźbiarza.

Na zakończenie naszej wycieczki spacerowaliśmy po ogrodach letniej rezydencji króla Stanisława Augusta. Wędrując alejkami oglądaliśmy rzeźby greckich bogów i herosów. Widzieliśmy bardzo dużo biegających wiewiórek i odpoczywających lub chodzących pawi. Pogoda tego dnia nam bardzo dopisała – było ciepło i świeciło słoneczko. Wszyscy wróciliśmy do szkoły bardzo zadowoleni.

POWRÓT