„W polu i w kniei – skrzydlaci przyjaciele” – wycieczka klasy 4b

W dniu 25 listopada 2019 roku, odwiedziliśmy Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa- oddział Muzeum Łazienki Królewskie.

Mieliśmy okazję być na lekcji „Ptaki”. Wystawa obejmowała 108 gatunków ptaków reprezentowanych przez 181 okazów. Umożliwiała przyjrzenie się z bliska zwierzętom rzadziej spotykanym oraz dostrzeżenie różnic pomiędzy gatunkami. W trakcie lekcji dydaktycznej dowiedzieliśmy się wiele na temat wędrówki ptaków oraz  przystosowania ich do lotu. Pan Przewodnik opowiadał o zróżnicowanym środowisku ich życia. Wiele z nich mieszka w miastach i towarzyszy człowiekowi na co dzień.

Pobyt w muzeum był bardzo pouczający, a wycieczka i powrót pięknymi jesiennymi alejami Łazienek Królewskich, dostarczyła nam miłych wrażeń.

POWRÓT