Warszawa – moja miłość i życie. Żywa lekcja historii 8a.

Klasa 8a miała okazję uczestniczyć w żywej lekcji historii, która stanowiła część cyklu materiałów filmowych opowiadających o historii cywilów podczas Powstania Warszawskiego. Bohaterami naszej lekcji byli artyści, którzy wspierali walczących poprzez swoją muzykę, literaturę i fotografię. Lekcja ta poprowadzona była przez pasjonatów historii Powstania Warszawskiego. Uczniowie poznali bliżej sylwetki Zdzisława Maklakiewicza, Jana Nowaka-Jeziorańskiego, Eugeniusza Lokajskiego oraz Jana Stanisława Ekiera, a także mogli przyjrzeć się z bliska broni, której używali powstańcy.

Po lekcji uczniowie przeszli na Cmentarz Stare Powązki, by uprzątnąć groby tychże bohaterów, złożyć wieńce, zapalić znicze oraz pomodlić się za ich dusze.

Zapraszamy do obejrzenia programu:

Warszawa moja miłość i życie. Powstaniec – TV Trwam (tv-trwam.pl)

POWRÓT