Warsztaty klasy 4c

011.IMG_20180327_100842797 (1024x768)

Warsztaty klasy 4c

27.03.2018

Wielkanoc pachnąca mazurkiem

Z okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy, klasa IVC wybrała się na warsztaty pieczenia mazurków do Muzeum Etnograficznego w Warszawie.

Na miejscu, po umyciu rąk, Pani Przewodnik opowiedziała nam o zwyczaju pieczenia wielkanocnych mazurków. Następnie, z przygotowanych składników wszyscy wyrobili swoje własne ciasto na mazurka. Potem podpisane ciasta trafiły do pieca, a my opowiadaliśmy o naszych własnych, rodzinnych, świątecznych tradycjach. Gdy upieczone mazurki opuściły piec i ostygły, przygotowaliśmy do nich nadzienie, a następnie zdobiliśmy je migdałami, orzechami, rodzynkami i kandyzowanymi owocami. Na koniec spróbowaliśmy naszych dzieł i coś niecoś zabraliśmy ze sobą do domu, dla naszych rodzin.

Warsztaty te sprawiły, że poczuliśmy zbliżające się święta Wielkiej Nocy.

 

5.04.2018

Warsztaty bankowości i finansów

Dzięki uprzejmości Taty Igora z naszej klasy uczniowie IVC mieli możliwość zobaczyć i doświadczyć jak wygląda praca w banku.

Uczniowie zobaczyli najnowocześniejszy oddział banku BGŻ BNP PARIBAS w Warszawie na ulicy Przy Agorze 28. Gdy weszliśmy do banku, usłyszeliśmy śpiew ptaków i poczuliśmy bardzo niezwykły zapach. Powitało nas dwóch managerów banku, który objaśnili, że w takiej atmosferze łatwiej klientom podejmować przemyślane decyzje. Wystrój był naprawdę niezwykły, bo nie było tam żadnych boksów ani okienek obsługi klienta. Były tylko specjalne miejsca, w których można usiąść i do których podchodzi pracownik z laptopem, który załatwia sprawy klientów. Jest tam też specjalne pomieszczenie ze stołem konferencyjnym i ścianą zbudowaną z żywych porostów. Wszyscy czuliśmy się tam odprężeni leśną atmosferą. W tej sali również można spotkać się z doradcą finansowym, lub połączyć się nim przez zestaw konferencyjny.

Nasi przewodnicy udzieli nam  wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie  nasze pytania. Każdy z uczniów mógł poczuć się jak klient banku, gdyż mogliśmy założyć swoje konto i wydrukować na miejscu kartę kredytową. Uczniowie korzystali również z wpłato- i wypłatomatu. Na koniec uczniowie dostali bardzo miły upominki związane z tym bankiem.

Wycieczkę naszą zakończyliśmy lodami. Były to bardzo ciekawe warsztaty!
18.04.2018

Warsztaty w Manufakturze Czekolady

W pewien pogodny dzień klasa IV C wybrała się na niezwykłe warsztaty. Było to spotkanie z czekoladą w Manufakturze Czekolady przy ulicy Marszałkowskiej w Warszawie.

Manufaktura jest miejscem niezwykłym, gdyż już po pokonaniu jej progu rozpoznaliśmy ten intensywny zapach.

Najpierw umyliśmy ręce, potem wysłuchaliśmy historii ziaren kakaowca i przeszliśmy do części praktycznej – projektowania własnej czekolady. Zrobiliśmy próbę na białych serwetkach, a później przenieśliśmy nasze projekty na prawdziwą tabliczkę czekolady.

W czasie gdy czekaliśmy na ostudzenie i ustabilizowanie czekolady, mogliśmy spróbować tego gorącego, mlecznego napoju. Pani przewodnik opowiedziała nam jak jest historia tego niezwykłego produktu Gdy tabliczki były już gotowe, zapakowaliśmy je w specjalne opakowania.

Trzeba przyznać, że były to bardzo słodkie warsztaty!

POWRÓT