Warsztaty pieczenia świątecznych pierników 1a

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, czas wypieków, ubierania choinki i innych przedświątecznych przygotowań.

I to właśnie ta przedświąteczna „gorączka” stała się doskonałą okazją do zorganizowania w klasie 1a „warsztatów pieczenia świątecznych pierników”.

W poniedziałek 20 grudnia uczniowie nauczyli się piec pierniki. Dzieci pracując w czterech grupach z zapałem zabrały się do pracy. Samodzielnie wyrobiły ciasto, a następnie rozwałkowały je. Potem wycinały foremkami ulubione kształty, często związane z motywami bożonarodzeniowymi. Z wielką uwagą obserwowały proces pieczenia się ciastek.

Następnego dnia upieczone pierniczki zostały udekorowane. Każda grupa za pomocą miksera zrobiła kolorowy lukier. Najprzyjemniejszą chwilą było dekorowanie ciastek jadalnymi ozdobami i lukrem.

Na zakończenie warsztatów dzieci zabrały udekorowane własnoręcznie pierniki do domu.