“Wiedza to skarb, który zawsze podąża za właścicielem”

W naszej szkole w dniach od 16 do 18 czerwca odbył się egzamin ósmoklasisty. W tym roku szkolnym pomimo nowej sytuacji nasi ósmoklasiści w odświętnych strojach galowych uczestniczyli we Mszy świętej o godz. 8.00, która została odprawiona w ich intencji. We wtorek uczniowie pisali egzamin z języka polskiego, w środę z matematyki, a w czwartek z języka angielskiego. To był wyjątkowy czas, ponieważ niektórzy po prawie dwumiesięcznej rozłące ze szkołą mogli się po raz pierwszy zobaczyć.

Przygotowania do egzaminu trwały tak naprawdę od początku roku szkolnego. Szczególnie czas nauczania on-line owocował w zadania powtórzeniowe. Niewątpliwie nowa sytuacja była czasem wymagającym samodyscypliny naszych uczniów. Warto wspomnieć, że bardzo dużo uczniów brało udział w konsultacjach zarówno grupowych, jak i indywidualnych oraz wychowaniu fizycznym.

Pomimo olbrzymiego stresu i niepewności, nasi uczniowie z uśmiechem przystąpili do egzaminów. Był to dla nich czas wyjątkowy, ponieważ mogli wykazać się swoją wiedzą, mogli się ze sobą zobaczyć i porozmawiać. Niektórzy ósmoklasiści po egzaminach jeszcze pomagali w bibliotece i innych pracach na rzecz szkoły. Wolontariat to ich mocna strona !!!

POWRÓT