Wielkie Dziękczynienie za dar Niepokalanej

01.DSC_0468 (1024x678)

Wielkie Dziękczynienie za dar Niepokalanej

Dzień 8 grudnia był dla uczniów Szkolnego Koła Caritas oraz Dzieci Miriam czasem wielkiego świętowania. Tego dnia odbyło się wielkie Dziękczynienie za Dar Niepokalanej.

Już o godzinie 10.30 członkowie kółek wraz z zaproszonymi gośćmi licznie zgromadzili się na sali widowiskowej. Na początku kilka słów wygłosił do wszystkich zebranych Ks.Tadeusz. Chwilę później odbyło się uroczyste wręczenie legitymacji członkowskich SKC i Dzieci Miriam.

Następnie rozpoczęło się wielkie uwielbienie! Wszyscy śpiewaliśmy pieśni chwały, a Dzieci Miriam wielbiły Jezusa także tańcem.

Kolejnym punktem spotkania była Agapa. Była to okazja do wspólnych rozmów przy kawałku pysznego ciasta.

Pełni nowych sił kontynuowaliśmy uwielbienie Jezusa, tym razem chwaliliśmy Pana poprzez modlitwę tańcami lednickimi, w których poprowadził nas Pan Rafał.

O godzinie 12.00 rozpoczęła się Godzina Łaski. Szczególna godzina , której obchodzenie każdego roku 8 grudnia prosiła sama Maryja, obiecując, że modlącym się w tym czasie ześle wiele łask dla duszy i ciała. Wszyscy zgromadziliśmy w kaplicy, aby wpatrując się w oblicze Jezusa w Najświętszym Sakramencie  wspólnie odmawiać różaniec z Niepokalaną. Tę modlitwę  różańcową prowadziły kolejno Dzieci Miriam, dzieci z Róży Różańcowej, uczniowie z SKC, rodzice oraz zaproszeni Goście, a także Siostry Niepokalanki.

Nasze radosne święto dziękczynienia zakończyliśmy około godziny 13.00. Był to wspaniały czas spędzony z Jezusem i Maryją, ale także z naszymi rodzinami i przyjaciółmi. Wszyscy wyszliśmy z niego umocnieni duchowo. Mamy nadzieję, że przyniesie błogosławione owoce w życiu każdego z nas.

Rodzice Magdalena i Piotr  z dziećmi: Michałkiem, Mikołajkiem i Kajtusiem

POWRÓT