Witaj Ameryko! – Dzień Amerykański kl. 4 – 6

IMG_5240 (1024x683)

Witaj Ameryko! – Dzień Amerykański kl. 4 – 6

Środa 8 II 2017, w szkole pełno Indian, kowbojów i agentów FBI. Przed wejściem parkuje potężne auto policji z Nowego Jorku. Nadszedł Dzień Amerykański klas 4-6.

Korytarz drugiego piętra to czytelnia pełna informacji o kulturze Stanów Zjednoczonych, gdyż tam znalazły się plakaty dotyczące sław, produktów, geografii i historii tego potężnego kraju. Od tygodnia echem niosły się po szkole melodie przebojów i tradycyjnych piosenek amerykańskich.

W środę w samo południe przyszedł czas na AMERYKĘ. Na szkolnej scenie rozpoczęła się prezentacja piosenek amerykańskich przez poszczególne klasy, które barwnie przebrane śpiewały, tańczyły w rytmie wykonywanych utworów. Specjalna komisja wybierała najciekawiej przebrane osoby z każdej klasy.

Wkrótce głos zabrał pan Adam Pawłowski, który niesłychanie barwnie i ciekawie przedstawił początki Stanów Zjednoczonych, zaczynając oczywiście od odkrycia Nowego Świata przez Krzysztofa Kolumba, człowieka o zagadkowym pochodzeniu. Prezentacja wzbogacona została fragmentami filmów i ubarwiona pasjonującymi hipotezami historycznymi, na które nie ma miejsca w szkolnych podręcznikach historii.

Uczestników tego dnia czekał jeszcze pasjonujący konkurs wiedzy o Stanach Zjednoczonych, w którym najlepsi okazali się uczniowie klas A. Emocje nie zbladły nawet podczas …obiadu, gdyż uczniów czekała kolejna niespodzianka w postaci hot-dogów. Niespodziewaną i niezwykłą atrakcją dnia była przejażdżka amerykańskim, policyjnym wozem, na którą udali się szczęśliwcy z każdej klasy wybrani w konkursie na najciekawszy strój.

Niezwykłe spotkanie z amerykańską kulturą zakończył poczęstunek w klasach złożony z przysmaków w amerykańskim stylu i rodowodzie – popcorn, chipsy, żelki, coca cola, muffiny, ciasteczka brownie i inne rzadko widziane (…niezdrowe) przysmaki.
Trzy godziny amerykańskiej tradycji i historii szybko minęły w atmosferze radości i zabawy, ale pozostawiły także miłe wspomnienia i sporo wiadomości w głowach uczestników, którzy chętnie nucą swoje amerykańskie przeboje. Ciekawy program Dnia Amerykańskiego przygotował zespół nauczycieli języka angielskiego uczący w klasach 4-6 wsparty pracą panów Adama Pawłowskiego i pana Norberta Janc.

POWRÓT