Witaj szkoło! Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

01.9YE0A19434246

Witaj szkoło! Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Nowy rok szkolny 2017/18 rozpoczął się  nietypowo, bo w niedzielne przedpołudnie  3 września. W tym dniu szkolna  wspólnota stanęła o godzinie 11 przed ołtarzem  w kaplicy. Naukę jak zwykle inaugurowała Msza św. Uroczystość podkreśliły stroje galowe  uczniów, którzy podczas wakacji  nabrali sił  i  urośli jak na drożdżach. Mimo słoty, pogoda  ducha dopisywała. Młodzi ludzie z uśmiechem witali kolegów i koleżanki  z klasy i szkolnego korytarza, radośnie spoglądali na swoich nauczycieli i kierowali  do nich słowa powitania.

Ksiądz  Franciszek Szklarski powitał  zebranych, w  serdecznych słowach uczyniła  to także siostra Gabriela, przełożona domu. Szkoła przyjęła  nowych uczniów  dwóch klas pierwszych. Zmiany czekały klasy czwarte – które  z zapartym tchem  czekały na informację,  kto będzie teraz ich wychowawcą i z kim będą  uczyć się dalej.   Po raz pierwszy stanęli wśród uczniów siódmoklasiści. Dołączyli do grona nowi nauczyciele i specjaliści  nowych przedmiotów.

Skompletowane  klasy pierwsze, czwarte i wszystkie pozostałe  czekało jeszcze  spotkanie z wychowawcą i rówieśnikami w klasie. Uczniowie otrzymali króciutkie  informacje dotyczące organizacji pracy. Od jutra  co rano  zabrzmi szkolny dzwonek… Ale nawet on zadzwoni  w nieco innym rytmie. Wiele zmian  czeka nas    w tym nowym roku szkolnym.

POWRÓT