“Wychowanie to dzieło miłości” – Dzień Nauczyciela

01.DSC_5962 (1024x681)

“Wychowanie to dzieło miłości” – Dzień Nauczyciela

„Wychowywać to fascynować dzieci i młodzież miłością i prawdą, czyli proponować im wyłącznie optymalną drogę życia. Taka właśnie jest pedagogika Ewangelii.” – ks. Marek Dziewiecki

W piątek – 12 października świętowaliśmy w szkole Dzień Edukacji Narodowej. Na porannej Eucharystii w kaplicy zgromadziła się cała wspólnota szkolna. Dzieciaki w odświętnych strojach galowych, rodzice i uśmiechnięte grono pedagogiczne, to widok, który tego dnia radował oczy wielu.

Po Mszy świętej i życzeniach złożonych przez rodziców nadszedł czas radosnych spotkań z uczniami, którzy też chcieli rzec miłe słowo i wyściskać swoich wychowawców i nauczycieli.

Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za modlitwę, dobre słowo i współpracę w tym niełatwy dziele nauczania i wychowywania młodego pokolenia.