Wycieczka 1a i 1b do Folwarku Bródno

Dziewiątego września klasa 1a i 1b odbyły swoją pierwszą wycieczkę do Folwarku Bródno. Znajduje się on na terenie ostatniego w Warszawie Państwowego Gospodarstwa Rolnego. Folwark to niezwykła oaza spokoju wśród blokowisk. Z centrum stolicy można dojechać do niej w ciągu pół godziny.

Tuż przy wielkim osiedlu mieszkaniowym można zobaczyć wiele zwierząt hodowlanych. W zagrodach biegają między innymi: kozy, owce, kucyki, konie, osły, kury, kaczki, gęsi oraz inne zwierzęta. Wszystkie są oswojone, przyzwyczajone do kontaktu z dziećmi.

Wspólnie z animatorem zwiedzaliśmy zagrody ze zwierzętami. Nakarmiliśmy owce, osły, kozy, a także kury. Poznaliśmy krowę Krystynę, która ze smakiem zajadała serwowane przez dzieci brokuły i kapustę. Dowiedzieliśmy się po co człowiek hoduje zwierzęta. Skąd pochodzą produkty z domowej lodówki: mleko, jajka, sery itd. Nauczyliśmy się doić krowy dzięki sztucznemu modelowi.
Obejrzeliśmy maszyn rolnicze, a także ogród warzywny. Podziwialiśmy na grządkach dorodne karczochy, papryki, dynie, marchewki, selery, pory, różne rodzaje ziół.
Animator poczęstował dzieci prosto z krzaczka winogronami, a także dorodnymi malinami.

Wielką atrakcją dla dzieci była w pełni profesjonalna przejażdżka na koniu, w siodle i z toczkiem na głowie. Naszą wycieczkę zakończyło ognisko z kiełbaskami.
To był dzień pełen niezapomnianych wrażeń.

POWRÓT