Wycieczka 6b do Chojnowskiego Parku Krajobrazowego

Dnia 12 października wyjechaliśmy na klasową wycieczkę do Chojnowskiego Parku Narodowego.

Pani podzieliła naszą klasę na dwie grupy. Nasza część klasy rozpoczęła od tropienia zwierząt wodnych m.in. skorupiaków i ryb. Pani Kasia opowiedziała nam o tym jak zwierzęta radzą sobie pod powierzchnią wody. Była mowa o pająku wodnym, rybach i różnych owadach oraz skorupiakach. Mimo, że nie lubię pająków spodobało mi się jak potrafią sobie radzić pod wodą, dzięki wytworzonemu dzwonowi nurkowemu. Podczas łowienia zgromadziliśmy wiele interesujących okazów. W sumie złapaliśmy 20 żyjątek. Gdy skończyliśmy druga grupa jeszcze robiła swoje badania chemiczne.

Natomiast Pani Teresa wypełniła nam czas bardzo ciekawie opowiadając na temat dzikiej róży, która ma mnóstwo witaminy C oraz o sadzeniu zagranicznych dębów. Gdy nadeszła nasza kolej na testy, poszliśmy nad rzeczkę, by nabrać wody. Mieliśmy to robić z różnych miejsc tak by sprawdzić, czym się różni jedna od drugiej. Eksperymenty wykazywały ilość: PO4, NO2, NO3 oraz mierzyły PH. W moich odczynnikach było bardzo mało cząsteczek PO4, NO2 i NO3. Odczyn PH jaki wykazywał reagent wynosił 7.

Była to fascynująca lekcja biologii, z której wszyscy na pewno wiele wynieśliśmy.

Hanna Parafiniuk kl.6b

POWRÓT