Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik – klasa 3b

W poniedziałek rano 16 września, z całą klasą i naszą wychowawczynią, pojechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik. Jest tam ogromna ilość eksponatów z wielu dziedzin nauki. Pierwszą rzeczą, którą zobaczyliśmy był robot, którym dało się kierować za pomocą tableta. Jak weszliśmy przez bramki ujrzeliśmy pełno ciekawych eksponatów, dzięki którym można było zbadać między innymi słuch, wzrok, tężyznę fizyczną.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się eksponat, przy którym można było poznać siłę swojego krzyku. Na drugim piętrze było jeszcze ciekawiej. Między innymi były tam 2 rakiety i balony, które leciały w górę po napompowaniu. Był tam też samochód, którym jeździło się po ekranie. Czułem, jakbym kierował prawdziwym samochodem.

Najbardziej podobał mi się pokój doznań, gdzie można było  ustawiać straszne  i przyjemne dźwięki, drgania i kolory. Potem wróciliśmy do szkoły i tak zakończyła się nasza poniedziałkowa wycieczka. Bardzo chcę pojechać tam jeszcze raz, ponieważ wszystkie eksponaty, które oglądaliśmy były bardzo ciekawe i inspirujące.

Sprawozdanie Pawła z 3b

POWRÓT