Wycieczka do Telewizji Polskiej

wycieczka 4c TVP (1024x614)

Wycieczka do Telewizji Polskiej

Dnia 9.03.2017 odbyła się wycieczka klas 4c i 4b do Telewizji Polskiej przy ulicy Woronicza w Warszawie.

Na początku skorzystaliśmy z szatni w budynku telewizji. Po przyjściu pana Zbigniewa, naszego przewodnika, musieliśmy przejść przez bramkę kontrolną. Najpierw poszliśmy do reżyserki obok studia nagrań. Przewodnik opowiedział nam o poszczególnych funkcjach osób pracujących w reżyserce.

Następnie zobaczyliśmy drugie pomieszczenie, w którym znajdowało się wiele monitorów. Mogliśmy na nich zobaczyć programy TVP. Potem udaliśmy się do największego studia, w którym nagrywa się programy z udziałem publiczności. W tej sali znajdowały się wysuwane krzesła dla widowni, na ścianach przesuwane, czarne kurtyny, a na suficie ponad 200 świateł. Po przejściu do nowego budynku Telewizji Polskiej, skierowaliśmy się do studia nagrań programu „Witaj Polsko”, które było w czasie urządzania.

Później odwiedziliśmy kolejne studio programu „Pytanie na śniadanie”. W tym pomieszczeniu znajdowało się miejsce spotkań z gośćmi, gdzie prowadzący rozmawiają z zaproszonymi, siedząc na kanapie. Obok była obszerna kuchnia służąca przygotowywaniu potraw przez kucharzy w trakcie programu na wizji. Na koniec naszej wizyty poszliśmy do małego muzeum telewizji. Oglądaliśmy tam zbiory dawnych sprzętów telewizyjnych, w tym między innymi najstarszy polski telewizor „Wisła”. Po zwiedzeniu zrobiliśmy sobie jeszcze pamiątkowe zdjęcie i wróciliśmy do szkoły.

Moim zdaniem wycieczka do telewizji była bardzo udana. Najbardziej podobały mi się studia w nowym budynku. Dzięki tej wizycie dowiedziałem się dużo o pracy reżysera, operatora, kamerzysty i dziennikarzy. Cieszę się, że poznałem życie telewizji od kulis.

Dawid Iskra

POWRÓT