Wycieczka klas 7 do Centrum Nauki Kopernik

W dniu  16 września klasy siódme  pojechały  na niezwykłą  lekcję  biologii  do Centrum Nauki Kopernik. Nasi uczniowie  mieli  zadanie zwiedzić  stanowiska czasowej  wystawy  o człowieku  „Zmierz się!”. Uczynili to pod opieką  nauczycielki  biologii  i swoich wychowawców.

Co się okazało? Ciało człowieka  to doskonały materiał badawczy,  uczniowie   z entuzjazmem poddawali się różnorodnym testom. Czekało na nich  ponad 40 angażujących eksponatów, dzięki którym mogli   poznać swój organizm. Uczniowie zmierzyli  wzrost, rozpiętość ramion, długość stopy i palca. Sprawdzili, z jaką siłą naciskają na podłoże lądując po skoku. Policzyli  częstotliwość skurczów swojego serca. Określili szybkość reakcji na różne bodźce, zbadali  słuch, wzrok, tężyznę fizyczną, aktywność mięśni, precyzję ruchów, wrażliwość na dotyk, zdolność akomodacyjną oczu, ostrość wzroku. Poznali siłę swojego krzyku (imponujące możliwości), pojemność płuc, ciśnienie krwi, zdolność określania odległości, szacowania  ciężaru. Wielość stanowisk nie pozwoliła  im nudzić się ani minuty.

Znaleźli  sporo  zaskakujących wyzwań i mieli możliwość poznać swoją niepowtarzalność. Taka  lekcja biologii  bardzo przypadła  im  do serca.

POWRÓT