3c w Chojnowskim Parku Krajobrazowym

Wrzesień przywitał nas piękną, słoneczną pogodą. To dało nam impuls do zorganizowania wycieczki ornitologicznej po Chojnowskim Parku Krajobrazowym. Uczniowie z klasy 3 c zostali oprowadzeni po parku przez Panią Ornitolog, która wprowadziła nas w tajniki latających mieszkańców lasu. W czasie spotkania dowiedzieliśmy się jakie ptaki możemy zaobserwować i usłyszeć u progu jesieni. Czy już wszystkie ptaki odchowały swoje młode? Które gatunki odlatują?

Obserwacje prowadziliśmy z wieży, czyli ambony, która wzniesiona na pewnej wysokości, umożliwiła podziwianie terenu wraz z jego mieszkańcami. Uczniowie zabrali ze sobą lornetki i w skupieniu przyglądali się otoczeniu.

Następnie całą grupą wyruszyliśmy na dalsze obserwacje. Okazuje się, że park zamieszkuje ponad 160 gatunków ptaków, a ponad 120 z nich odbywa tu lęgi. Ptaki zasiedlają lasy, łąki, pola, zabudowania oraz skraje wód.

Ostatnim miłym akcentem wycieczki była swobodna zabawa na placu zabaw położonym w lesie. Dzieci chętnie skorzystały z tej formy rekreacji, ciesząc się ze swojego towarzystwa.

POWRÓT