Wycieczka rowerowa klasy 4b

01.IMG_1958 (1024x768)

Wycieczka rowerowa klasy 4b

W poniedziałek 18 czerwca 2018 roku klasa 4b wzięła udział w wycieczce rowerowej, której celem było dotarcie do Sanktuarium w Siekierkach. Wycieczkę szczegółowo zaplanowała pani Joanna Dziedzianowicz-Ryttel, ucząca uczniów tej klasy tańca narodowego. W wycieczce oprócz pani Joanny wzięli udział 18 uczniów klasy 4b, wychowawca klasy Adam Pawłowski, trzech ojców dzieci z klasy, pan Czuchraniuk, pan Głażewski oraz pan Zimny, a także absolwent szkoły Sióstr Niepokalanek na Kabatach w Warszawie, Mateusz Bujnowski.

Rajd rowerowy klasa 4b rozpoczęła o godzinie 8:30 od modlitwy za powodzenie wyprawy oraz sprawdzenia stanu technicznego rowerów wszystkich uczestników. Następnie mocnym tempem uczestnicy wyruszyli przez Powsin, wzdłuż Wisły do Sanktuarium w Siekierkach Ojców Pijarów. Po drodze rowerzyści zrobili kilka postojów celem odpoczynku, zregenerowania sił, uzupełnienia stanu wody w organizmie lub zobaczenia czegoś szczególnego po drodze. Zwłaszcza interesujący był postój nad Wisłą. Dzieci mogły zobaczyć szerokie koryto rzeczne naszej największej polskiej rzeki oraz bogatą florę nadrzeczną. Na miejscu w Siekierkach uczestnicy wyprawy pomodlili się w sanktuarium, a opodal na polance zjedli upragnione lody. Na drogę powrotną pani Joanna wybrała trasę krótszą, ale równie ciekawą, przez Wilanów. Mimo obolałych nóg i siedzisk wszyscy rowerzyści szczęśliwi i pełni zdrowia powrócili do szkoły na godzinę 13-tą.

POWRÓT