Wyczyny artystyczne pod tytułem “lepienie pierogów”

Nasze ostatnie piątkowe spotkanie, które odbyło się 19 października, miało wyjątkowy charakter, mianowicie – lepiliśmy pierogi… Tak, tak – pierogi :).

Siostra Hanna przygotowała ciasto i farsz a nasze wspaniałe dzieciaki wałkowały ciasto, wykrajały koła, nakładały farsz i formowały ruskie pierożki. Może się rodzić pytanie „Po co to wszystko?” albo „Dla kogo te pierogi?”.

Już odpowiadamy. Nasze kulinarne działania zabraliśmy w sobotę do Kiełpina, do Ojców Misjonarzy.

Ale zanim o sobocie, to jeszcze słów kilka o tym, co działo się przed wyjazdem w szkole. Mianowicie członkowie Grupy „P” zbierały środki finansowe na misje a także można było zadeklarować, poprzez wpis do księgi, swoją modlitwę za misje i misjonarzy w Tygodniu Misyjnym. Zebrane pieniądze zostały przeznaczone na artykuły szkolne dla dzieci z Etiopii.

POWRÓT