Wygrana naszej szkoły w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu DO HYMNU!

Bardzo miło jest nam przekazać, że nasza szkoła zdobyła I miejsce w województwie mazowieckim w III edycji Konkursu DO HYMNU!

Link do strony: https://www.nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/konkurs-do-hymnu/aktualnosci/3-edycja-wyniki-konkursu

Do Hymnu – ogłaszamy wyniki III edycji konkursu!

Dobiegła końca 3. edycja ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych Do Hymnu.

Mimo epidemii udało się doprowadzić do finału i wyłonienia zwycięzców konkursu. Nabór miał miejsce w listopadzie 2019 r., zgłosilo się wówczas ponad 500 szkół, z których 300 zostało zakwalifikowanych do konkursu.

W grudniu zorganizowano po raz pierwszy warsztaty szkoleniowe dla nauczycieli przygotowujących uczniów do występów. Przesłuchania miały miejsce wiosą br., ale ze względu na epidemię zostały przerwane, a następnie wznowione jesienią – po przywróceniu funkcjonowania szkół.

Przesłuchano 136 szkół z 12 województw (w czterech nie udalo się ich przeprowadzić), w których wzięło udział 18 tysięcy dzieci. Szkoły, które zgłosiły chęć udziału, a nie mogły zostać przesłuchane, będą miały pierwszeństwo udziału w kolejnej edycji konkursu.

Oprócz pieśni, które co roku stanowią trzon repertuaru, w tej edycji dodano „Marsz Pierwszej Brygady” dla uczczenia 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Zwycięzców wyłoniła komisja konkursowa, złożona ze znakomitych pedagogów, profesorów uczelni muzycznych, autorytetów polskiej chóralistyki. Przewodniczącym komisji konkursowej jest Krzysztof Kozłowski, a jurorami głównymi: prof. Anna Domańskaprof. Wioletta Miłkowska, Krystyna Pałyga-Stańczakprof. Aleksandra Paszek-Trefonprof. Małgorzata Nowakprof. Dariusz Dyczewskiprof. Roman Gruczaprof. Wiesław Delimatprof. Wojciech Maciejowski i prof. Grzegorz Oliwa.

Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne w wysokości: 20 tys. zł (I miejsce), 15 tys. zł (II miejsce) i 10 tys. zł (III miejsce), a zwycięzcy wojewódzccy – po 5 tys. zł.

Werdykt:

I miejsce w Polsce
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich  w Pleszewie, która uzyskała 89,5 pkt. (woj. wielkopolskie)
II miejsce w Polsce
Szkoła Podstawowa nr 2 im. W. Broniewskiego w Leżajsku, która uzyskała 87,0 pkt. (woj. podkarpackie)
III miejsce w Polsce
Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Grabinie, która uzyskała 86,0 pkt. (woj. opolskie)

Zwycięzcy w województwach:

Woj. mazowieckie

Prywatna Szkoła Podstawowa nr 6 Sióstr Niepokalanek im. bł. M. Marceliny Darowskiej  w Warszawie, 85,0 pkt.

Konkurs Do Hymnu Narodowego Centrum Kultury jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w  ramach Wieloletniego Programu Rządowego Niepodległa na lata 2017 – 2022.

POWRÓT