Wyjazd do Niepokalanowa

BYŁYŚMY, WIDZIAŁYŚMY, WRÓCIŁYŚMY!!!

Na początek zagadka. Wiesz, jak można rozpoznać prawdziwego i dzielnego pielgrzyma?

Odpowiedź : Gdy widzi na niebie czarne chmury a i tak wyrusza w podróż z nadzieją na pojawienie się słońca J.

Takich odważnych w sobotni poranek przy Metrze Kabaty spotkało się 19. Okazało się też, że w tym dniu można podróżować metrem i pociągiem bez biletów. Taki mały prezencik od Matki Bożej połączony z dobrą pogodą. Frajda podróżowania pociągiem okazała się pierwszorzędna – niektóre  z nas jechały nim po raz pierwszy. Wreszcie dotarłyśmy do Niepokalanowa. O godzinie 11.00 uczestniczyłyśmy we Mszy św. zanosząc nasze prośby do Matki Bożej Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask.  Po Mszy św. uzupełniłyśmy siły pysznymi kanapami i udałyśmy się na Adorację do znajdującego się od niedawna w Niepokalanowie  Światowego Centrum Modlitwy o Pokój. Nie zabrakło też zwiedzania Muzeum św. Maksymiliana Marii Kolbe, Muzeum Ochotniczej Straży Pożarnej i modlitwy w kaplicy św. Maksymiliana. Czas bardzo szybko nam uciekał…, jeszcze pamiątki w franciszkańskim sklepiku i powrót do Warszawy.

POWRÓT