Wyjazd integracyjny klasy 4b

W dniu 18 września wyjechaliśmy na wyjazd integracyjny aby lepiej się poznać. Czas wolny spędziliśmy w gospodarstwie agroturystycznym we wsi Wilków Polski na Mazowszu.

Po przyjeździe na miejsce poszliśmy na spacer. Zwiedziliśmy pobliski las i okolice. Następnie zjedliśmy obiad i rozpoczęliśmy zabawy. Dzieci zostały podzielone na drużyny i tworzyły Maszyny Goldberga. Był to wspaniały sposób na integrację grupy.

Po obiedzie odbyły się zajęcia nt. kultury regionu i narodowości zamieszkujących tereny, na których byliśmy. Odbyły się zajęcia w plenerze. Jednym nich było stworzenie lalek z siana. Po zajęciach plastycznych zasiedliśmy w sali kominkowej i przy akompaniamencie Pani Ani śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Wieczorem została zorganizowana zabawa „Na morzu”, w której dzieci musiały wspólnie poradzić sobie z wielką ilością lin i dużą ilością wody. Bawiły się znakomicie. Później przy dźwiękach muzyki odbyła się dyskoteka.

W kolejnym dniu wyruszyliśmy w podróż z naszymi, zrobionymi dzień wcześniej lalkami by zasiedlić nimi mały skansen na terenie gospodarstwa.

W międzyczasie dzieci wykonywały tabliczki z napisami, które umieściły na specjalnie wybudowanej konstrukcji chaty. Przed wyjazdem poszliśmy jeszcze na długi spacer podziwiając otaczające nas krajobrazy i piękną – jeszcze letnią – przyrodę.

Wyjazd był bardzo udany i obfitujący w wiele ciekawych zabaw. Dzieci wracały do domu bardzo zadowolone.

POWRÓT