Wyjścia klasy 2c

W czerwcu br uczniowie z klasy 2 c wybrali się kilkukrotnie do Lasu Kabackiego. Pierwszą okazją był Dzień Dziecka, który spędziliśmy inaczej niż zwykle. Postanowiliśmy przespacerować się wśród zieleni i ciszy leśnej. Mijając ścieżkę zdrowia nie mogliśmy przejść obojętnie i z radością skorzystaliśmy z tej atrakcji. Dzieci próbowały swoich sił na różnych urządzeniach do ćwiczeń fizycznych pod okiem opiekunów. Radość i swoboda obserwowana wśród uczniów była nie do przecenienia. Tak dotarliśmy do polany leśnej, na której – jak się okazało – nie byliśmy sami. Dzieci mogły tam swobodnie się pobawić, pograć w piłkę oraz poobserwować otaczającą przyrodę. Tak więc miały miejsce różne obserwacje roślin i owadów polnych i leśnych, które oglądane za pomocą lupy budziły zachwyt i podziw małych obserwatorów.

Kolejne wyjście zaplanowaliśmy w połowie czerwca do Parku Kultury w Powsinie. Dzieci chętnie podjęły spacer przez las, aż dotarliśmy do celu zabawy i rekreacji. Przed nami roztoczył się uroczy plac zabaw, na którym każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dzieci ochoczo rozpoczęły aktywność rekreacyjną, która dawała mnóstwo radości uczestnikom i obserwatorom. W czasie trwających obostrzeń sanitarnych, jakie obowiązują w pomieszczeniach, aktywność na powietrzu stanowiła atrakcyjną odmianę.

Uczniowie z klasy 2 c w pełni zasłużyli na słodki akcent, jakim było wyjście na lody. Na kilka dni przed zakończeniem roku szkolnego wybraliśmy się pieszo do lokalu Pani Mileny i z radością delektowaliśmy się lodowym deserem. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Kościół bł. Władysława z Gielniowa oraz położoną przy nim bażantarnię. Następnie odwiedziliśmy plac zabaw położony w parku, gdzie największym powodzeniem cieszyła się dość wysoka wieża wraz ze zjeżdżalnią. Wysoka temperatura nie pozwoliła na długi pobyt w tym atrakcyjnym miejscu. Dlatego z ulgą, szukając zacienionych ścieżek powróciliśmy do budynku szkolnego.

POWRÓT