XXI Igrzyska Zimowe Szkół Niepublicznych w Zakopanem – VI miejsce w klasyfikacji generalnej

01Zima14

XXI Igrzyska Zimowe Szkół Niepublicznych w Zakopanem – VI miejsce w klasyfikacji generalnej

Igrzyska Zimowe w Zakopanem 27.02 – 3.03.2017

VI MIEJSCE W KLASYFIKACJI GENERALNEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NA XXII IGRZYSKACH ZIMOWYCH (sklasyfikowano 22 szkoły podstawowe)

PLAKAT Plakat z wynikami

Na przełomie lutego i marca reprezentacja Naszej Szkoły wyjechała na XXII Zimowe Igrzyska Szkół Niepublicznych. Zmagania trwały 4 dni. Zawody były organizowane przez Samodzielne Koło Terenowe Nr 67 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Zakopanem.
Dzieci i młodzież rywalizowały ze sobą w czterech konkurencjach: łyżwy, slalom gigant, snowboard i narty biegowych. Był to czas wspaniałej zabawy dzieci i młodzieży przybyłej z całej Polski. Rywalizowaliśmy wśród Szkół Podstawowych, których było 22 . Wysiłek zawodników Naszej Szkoły przełożył się ostatecznie na IV miejsce w klasyfikacji drużynowej. Naszą szkołę reprezentowało 28 zawodników i zawodniczek. Każdy punktował i każdy dołożył cegiełkę do IV miejsca – nagrodzonego pucharem.

Zdobyliśmy trzy medale; dwa złote: Piotr Dudziuk – narty biegowe, Julia Sienkiewicz – snowboard oraz jeden brązowy Cyryl Sprawka – snowboard

Chciałbym bardzo podziękować Siostrze Leonardzie za umożliwienie wyjazdu dzieciom na Igrzyska i duchowe wsparcie. Zawodnikom, którzy dali z siebie wszystko podczas startów oraz Rodzicom za opiekę nad zawodnikami i pomoc organizacyjną podczas zawodów.

To był wymagający tydzień pełen sportowej rywalizacji. Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam sportowo
Tomasz Grzywna

POWRÓT