XXIII Igrzyska Zimowe Szkół Niepublicznych w Zakopanem – luty/marzec 2018 r.

01.DSCN3378

XXIII Igrzyska Zimowe Szkół Niepublicznych w Zakopanem – luty/marzec 2018 r.

WYSOKIE IX MIEJSCE W KLASYFIKACJI GENERALNEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NA XXIII IGRZYSKACH ZIMOWYCH (sklasyfikowano 28 szkoły podstawowe).

Na przełomie lutego i marca reprezentacja Naszej Szkoły wyjechała na XXIII Zimowe Igrzyska Szkół Niepublicznych. Zmagania trwały 4 dni. Zawody były organizowane przez Samodzielne Koło Terenowe Nr 67 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Zakopanem.
Dzieci i młodzież rywalizowały ze sobą w czterech konkurencjach: łyżwy, narty biegowe, slalom gigant narty, snowboard zjazd. Był to czas wspaniałej mroźnej zabawy dzieci i młodzieży przybyłej z całej Polski. Rywalizowaliśmy wśród Szkół Podstawowych, których było 28. Wysiłek zawodników Naszej Szkoły przełożył się ostatecznie na IX miejsce w klasyfikacji drużynowej. Naszą szkołę reprezentowało 22 zawodników i zawodniczek (w tym pięć osób dojechało tylko na snowboard). Każdy punktował i każdy dołożył cegiełkę do miejsca w pierwszej “dziesiątce”.

Podczas dekoracji, w której nagradzanych jest pierwszych sześć miejsc mieliśmy trójkę zawodników. V miejsce na łyżwach Maciej Głowacki, V miejsce na snowboardzie Julia Sienkiewicz i VI miejsce na snowboardzie Bartek Kowalczyk.

Gratulacje dla wszystkich uczestników, którzy dzielnie walczyli i godnie reprezentowali Naszą szkołę. Podziękowania dla Siostry, która przychylnym okiem zawsze patrzy na inicjatywy i osiągnięcia sportowe Naszych uczniów, podziękowania dla całej kadry i Pani Edyty Solarz za pomoc podczas Zimowych Igrzysk Szkół Niepublicznych. To był wymagający tydzień pełen sportowej rywalizacji. Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękuję.

Pod tym adresem znajdą Państwo szczegółowe wyniki zmagań, można sprawdzić które miejsce i ile punktów zdobył zawodnik dla Naszej szkoły w poszczególnych konkurencjach:
http://sto.zakopane.org.pl/wordpress/index.php/sto/zimowe-igrzyska-szkol-niepublicznych/xxiii-igrzyska-szkol-niepublicznych/

POWRÓT