Z Panem Bogiem zaczynamy pracę naukową… – początek roku szkolnego 2018/2019

02.3YF221V1200123393838 (1024x683)

Z Panem Bogiem zaczynamy pracę naukową… – początek roku szkolnego 2018/2019

Wakacje  minęły  wyjątkowo szybko – jak zwykle – wydawały się nawet jakieś za krótkie. Nadeszła niedziela  2 września i  szkolna społeczność w komplecie stawiła się przed ołtarzem naszej szkolnej kaplicy. Powitała  ich Maryja – pochylona    w modlitewnej zadumie – we wnętrzu  oliwnego kwiatu z ołtarza.

O godzinie 11 rozpoczęła się uroczysta Msza św., którą w szpalerze służby liturgicznej odprawił  ks. Andrzej Szklarski, rodzony brat księdza Franciszka, naszego kapelana, który niestety  choruje.

W tym uroczystym dniu  radość rozpiera tych, którzy widzą znajome twarze koleżanek i kolegów, a niepokój ogarnia  dzieci, które nie wiedzą jeszcze,  w jakiej  znajdą się klasie, kto będzie  nową wychowawczynią, z kim zasiądą w szkolnej ławce.

Po zakończeniu Mszy św. s. Dyrektor powitała przybyłych uczniów i ich rodziców,  przedstawiła  nowych nauczycieli, wymieniła wszystkich  nowych uczniów. W kaplicy pozostały  jedynie klasy pierwsze i czwarte, pozostałe  przeszły  do swych klas. W salach odbyło się krótkie spotkanie z wychowawcami. Nowy rok szkolny  został uroczyście otwarty.

W poniedziałek rozpoczęły się lekcje. Od modlitwy. Spotkanie w kaplicy ksiądz Szklarski  zakończył  modlitewną formułą poświęcenia podręczników i przyborów szkolnych. Sale lekcyjne i  szkolne  przybory także zostały poświęcone. Czeka nas cały rok pracy.  Pod ręką  Boga i wsparciu Ducha Świętego, wiele można osiągnąć…

POWRÓT