Zajęcia edukacyjne klas 8 w Ogrodzie Botanicznym UW

1 czerwca w Dzień Dziecka wybraliśmy się na wycieczkę do znajdującego się przy Łazienkach Królewskich Ogrodu Botanicznego UW. W ogrodzie zostaliśmy podzieleni na cztery mniejsze grupy i pod opieką pracowników ogrodu udaliśmy się na zajęcia edukacyjne. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się bardzo dużo ciekawych rzeczy o bioróżnorodności w przyrodzie oraz o roślinach, które dzięki takim miejscom, jak ogrody botaniczne zostały uratowane przed wyginięciem. Panie przewodniczki opowiedziały nam o chronionych w Polsce gatunkach roślin, a także przestrzegły przed tymi, które mogą być trujące i zachęciły do docenienia i korzystania z tych, które mają pozytywne, zdrowotne działanie. Dowiedzieliśmy się też o znaczeniu kolorów i zapachów w ekosystemie, o ich wpływie na owady a co za tym idzie na zapylanie i rozsiewanie roślin.

Panie opowiedziały też o pracy botanika, zadaniach przed nim stojących i celach, które w codziennej pracy mu przyświecają.

Zobaczyliśmy też miejsce, w którym miała pierwotnie stanąć Świątynia Najwyższej Opatrzności Bożej, którą jako wotum dziękczynne chcieli w XVIII wieku wybudować Polacy.

To były bardzo ciekawe zajęcia a dzień spędzony na świeżym powietrzu, w otoczeniu wielobarwnych kwiatów i krzewów upajających swoimi zapachami zakończyliśmy wyprawą na pyszne lody.

POWRÓT