Zakończenie roku klas 1 – 4 – 26 czerwca 2020r.

Zakończenie roku szkolnego dla klas 1-4 odbyło się w piątek 26.06. Rozpoczęliśmy Mszą Świętą o godzinie 9:00. Dzieci z klas 1-3 już od miesiąca przynajmniej w części spotykały się na lekcjach w szkole, jednak i tak dla dużej grupy uczniów było to pierwsze spotkanie z koleżankami i kolegami z klasy po kilkumiesięcznej przerwie! Dało się zauważyć stęskniony wzrok i radość że spotkań.

Całe szczęście mogliśmy zakończyć nawet taki dziwny rok Mszą Święta i podziękować Bogu za wszystkie łaski, których było przecież tak wiele.

Ksiądz Darek na kazaniu zwrócił szczególną uwagę na modlitwę, Eucharystię, sakrament pokuty i pojednania w czasie wakacji, prosił abyśmy nie odkładali spowiedzi, tylko w razie potrzeby, jak najszybciej przeprosili Boga i swoich bliskich.

Pod koniec Mszy kilka zdań do obecnych skierował też przedstawiciel rodziców, podziękował siostrom, uczniom, nauczycielom i rodzicom za trud, jaki w włożyli w ostatnich miesiącach w naukę zdalną.

Po Eucharystii uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, gdzie odbyło się uroczyste wręczenie świadectw, dyplomów i nagród. A tych nie brakowało! Uczniowie zakończyli ten rok z ogromnymi sukcesami, za co należą im się ogromne brawa.

Lecz nawet rozdanie świadectw nie zakończyło jeszcze roku szkolnego! Jak powiedzieli uczniowie, rok szkolny kończy się dopiero, jak zjemy lody!

Pod koniec rozdawania nagród dostaliśmy lody dla wszystkich uczniów (w końcu wszyscy zdali do następnej klasy!) i mogliśmy rozpocząć wakacje 🙂

Po zakończeniu w klasie, wyszliśmy przed szkołę, gdzie czekali ciekawi sukcesów swoich dzieci rodzice. Można było jeszcze chwilę na powietrzu, już swobodniej, porozmawiać ze swoimi koleżankami, kolegami. Rozmowy trwały jeszcze długo…

To był dziwny, trudny rok. Na szczęście to zakończenie roku szkolnego pozwoliło nam się spotkać. W nieco okrojonym gronie, w pewnej odległości, ale i tak to dużo lepsze, niż przez internet 🙂

Miejmy nadzieję, że po wakacjach będziemy mogli wszyscy spotkać się bezpiecznie w szkole!

POWRÓT