Zakończenie roku klas 5 -7

Zakończenie roku klas 5 – 7 

25 czerwca nastał oczekiwany przez wielu uczniów dzień. Zakończenie roku! Klasy 5-7 zgromadziły się o godzinie 11:00 w kaplicy, aby wspólnie na Eucharystii podziękować Bogu za ten rok szkolny – trudny, ale jednocześnie wyjątkowy i inny niż wszystkie. Zgromadzeni uczniowie zadbali o uroczyste przeżywanie Mszy – poprzez strój szkolny, przygotowane czytania, psalm, służbę przy ołtarzu oraz skupienie i żywą modlitwę.

Mszy Świętej, jak zwykle przewodniczył nasz Ksiądz Dariusz, który miał dla nas dobre i mądre słowo. Kazanie pomogło nam lepiej zrozumieć Ewangelię oraz skłoniło do zastanowienia się nad relacją z Bogiem podczas wakacji.

Tegoroczna Msza miała jeszcze jedną intencję – dziękczynną za 25-lecie kapłaństwa Księdza Dariusza. Od tak wielu lat nasz Kapelan służy Bogu, a kilka ostatnich jest kapłanem w naszej szkole.

O tej uroczystości nie zapomnieliśmy, a rodzice przygotowali wspaniały tort oraz parę ciepłych słów, które pięknie opisały powołanie i rolę naszego Kapelana:

 

Kochające serce dobrego pasterza troszczy się,
wybiega myślą, przewiduje, tłumaczy, otacza modlitwą.

 

Cytując księgę psalmów rodzice złożyli Księdzu Dariuszowi najpiękniejsze życzenia:

“Będziesz spożywał owoc pracy rąk swoich,
Niech ten owoc będzie najsłodszą nagrodą,
niech będzie prawdziwą radością i dumą.”

 

Następnie rodzice skierowali swoje podziękowania i życzenia również do wszystkich Sióstr oraz nauczycieli:

Przekonaliśmy się, my rodzice,
jak trudno jest nauczać nasze dzieci.
Jesteśmy wdzięczni nauczycielom, że chcecie je nauczać.

Dziękujemy wam drodzy nauczyciele,
że ciągle od siebie wymagacie.

 

Na koniec rodzice skierowali słowo do swoich dzieci:

Jesteście wspaniali, daliście radę!

 

Po tych wzruszających słowach i życzeniach oraz błogosławieństwie Bożym udzielonym przez Kapelana Dariusza, udaliśmy się klasami do swoich sal, gdzie wychowawcy rozdali nam nagrody za konkursy oraz przede wszystkim – świadectwa z promocją do kolejnej klasy. Są to świadectwa pokazujące i doceniające naszą całoroczną pracę, nasze zaangażowanie, przezwyciężanie trudności, niechęci, lenistwa, pokazujące, że potrafimy, chcemy i umiemy oraz że jesteśmy gotowi na kolejny rok wyzwań.

Ale zanim to nastąpi – udamy się wszyscy na zasłużony wypoczynek 🙂

Do zobaczenia we wrześniu!

POWRÓT