Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 – Potrójne świętowanie na pożegnanie

01.9YE0A19334206

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 – Potrójne świętowanie na pożegnanie

Potrójne świętowanie na pożegnanie

            W tym roku uroczystości  zakończenia  roku szkolnego zbiegły się w czasie z Uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa. To dzień święta miłości Boga do człowieka.

Był piątek, 23 dzień czerwca, kaplica szkolna szczelnie wypełniła się odświętnie  ubranymi uczniami, rodzicami i pracownikami szkoły o godzinie 9.00.

Niezwykle  wyraziście zabrzmiały  słowa Jezusa, który zwraca się do zebranych, mówiąc: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię.” Jezus  zna problemy każdego człowieka i tego dorosłego i tego, który ma dopiero kilka lub kilkanaście lat i niecierpliwie wypatruje  wakacyjnych miesięcy. Dzieci przepełnia w takim  dniu radość ze spełnionego  obowiązku i perspektywy wypoczynku. Uroczysta Msza św. tradycyjnie zakończona została słowami podziękowań i życzeń pod adresem sióstr,  nauczycieli i pracowników szkoły. Słowa  uznania popłynęły także  pod adresem  uczniów, którzy spisali się na medal.

Piękne wzruszające słowa przyjęli też od dzieci rodzice, gdyż w tym dniu przypadało jeszcze jedno święto – Dzień Ojca. Wzruszające słowa piosenek i pieśni o miłości rodzicielskiej i podziękowania dzieci były ostatnim akordem Mszy św.

Teraz nadszedł czas na spotkanie klas z wychowawczyniami, które  podziękowały rodzicom za współpracę i wręczyły uczniom liczne nagrody, dyplomy i najważniejszy  dokument tego dnia – świadectwo.

Jeszcze życzenie sobie wzajemnie udanych dni odpoczynku i do zobaczenia  za dwa miesiące i kilka dni. Żegnaj szkoło! Witaj lato!

           

POWRÓT