Zaproszenie do podróży ze słońcem

01.9YE00224343894

Zaproszenie do podróży ze słońcem

W sobotę 27 maja odbył się XVI Piknik Kabacki, który tym razem nosił tytuł „Podróże – cuda świata”.  Obowiązywały  stroje z różnych stron – goście założyli więc  egzotyczne suknie, zawoje tuniki, kapelusze, stylizacje wszelkich krain i krajów. Pogoda idealnie dopasowała się  do tematyki – słońce ozłociło wszystkie stroje i głowy uczestników. Dodało wiarygodności  naszym egzotycznym pomysłom…

Radosne i kolorowe stroje miały też wszystkie  klasy, które występowały od godziny 11 na scenie szkolnej. Tańce były  prezentem  dla Mamy i Taty  z okazji  ich święta. Taniec pod hasłem podróże? Proszę bardzo – grecki taniec sirtaki, węgierski czardasz, walc wiedeński i walc angielski, country, polka irlandzka… czyli radosne pomysły  z przebogatej tradycji muzycznej całego świata.

Nie mniej  bogate były stoiska tematyczne na dziedzińcu szkolnym. Prowadziły je następujące klasy: 4b – starożytne cuda świata (wiszące ogrody Semiramidy), 5a – współczesne cuda świata (czyli egzotyka Rio de Janeiro), 4a – cuda turystycznych podróży (zaprosili do Chin, by podziwiać Wielki Mur Chiński),  4c – cuda świata w Polsce (klasa reklamowała przyrodnicze cuda Białowieży). Rodzice dołożyli wielu starań, by wygląd stoiska przemówił do  wyobraźni gości, było  kolorowo, ale także …smacznie. Każda klasa przygotowała  w swojej ofercie nie tylko informacje, ale także coś do picia i jedzenia, co wiązało  się  z prezentowaną tematyką stoiska.  W tym roku uczniowie  przygotowali krzyżówki, zagadki i zadania dla młodych gości odwiedzających stoisko. Nowością była obsługa tych miejsc przez uczniów. Każdy z gości za poprawne wykonanie zadania otrzymywał naklejkę słoneczko, które obsługa umieszczała na  otrzymanym wcześniej imiennym bilecie podróżnika.

Zgodnie z wieloletnią tradycją boisko było miejscem rozgrywek piłkarskich, pomiędzy godziną 11 a 12 zmagali się tu przedszkolacy, a później do godziny 14 trwał turniej w ramach klubu SNU. W przerwach rozgrywek szkolny zespół taneczny występował ze swoimi pokazami. Gościnnie występowała grupa taneczna Flamengo. Taniec hiszpański w ich wykonaniu  wzbudził duże zainteresowanie zebranych gości.

Piknik to oczywiście także dobra kawa i ciastko w kawiarni, pokusy grilla, wspaniałe sałatki, wata cukrowa, lody. Tradycyjnie także loteria – śliczny  rower dziewczęcy stojący przy wejściu do szkoły od dwóch dni działał silnie na wyobraźnię młodych uczestniczek. Emocje towarzyszyły piknikowi do końca, gdy  losowano  atrakcyjne nagrody rzeczowe. Dopiero około godziny 15  dziedziniec szkolny opustoszał.

Los na loterii piknikowej  wygrali jednak wszyscy, którzy potrafili wspólnie przygotować  się, zebrać i  przeżyć kilka godzin na dziedzińcu i boisku pełnym słońca i zabawy.

POWRÓT