Zawodnicy na start! – szkolny dzień sportu

01211.IMG_9621 (1024x683)

Zawodnicy na start! – szkolny dzień sportu

W ostatnim  dniu lekcji w czwartek 21 VI uczniowie klas 5-7 przeżywali swój ulubiony dzień – Dzień Sportu. O godzinie 8.15 wspomniane klasy zebrały się w kaplicy na modlitwie porannej, a następnie uczniowie i nauczyciele przeszli  na boisko. Pierwsza część imprezy polegała na zmaganiach rzędów wszystkich klas – tej zabawie towarzyszyło  mnóstwo emocji i radości. Uczniowie musieli pokonać slalomem długość boiska, rzucali  do siebie piłkami, biegli z piłką przy nodze, zakładali szarfy, przekazywali sobie ringo… Zmieniały się składy reprezentacji klas, ale chłopców i dziewcząt zawsze było 10.

Od godziny 9.30 aż do 12 trwały klasowe turnieje piłki nożnej – chłopców na boisku nadzorował  pan Tomasz Grzywna, a dziewczynki w hali pod okiem pani Joanny Dziedzianowicz-Ryttel rozgrywały turniej koszykówki. Tym występom towarzyszyła prawdziwa burza emocji. Wysoka temperatura tego dnia była niczym z temperaturą emocji, jaką wywoływały rozgrywki, polały się nawet łzy przegranych. Chłopcy walczyli  jak lwy, a zebrana publika dodawała swoim  piłkarzom otuchy do walki. Ostatecznie w zaciętej walce  świetny zespół chłopców z klasy 6a uległ przewadze piłkarzy z 7b. Trzecie miejsce zajęli chłopcy  z 5a, spychając na czwartą pozycję chłopców z klasy 5c. Mecze na bardzo wysokim poziomie, a uczestnikom i kibicującym klasom udzieliły się mundialowe emocje. Było to prawdziwe święto piłki.

Emocje w hali wśród rozgrywających dziewcząt były nie mniejsze. W zaciętej rywalizacji zwycięstwo odniosły dziewczyny  z klasy 7b. Wśród młodszych zespołów dobrze radziły sobie dziewczyny z 5b (trzecie miejsce).

W czasie trwania turniejów piłkarskich pozostali uczniowie mieli okazję startu    w konkurencjach indywidualnych, ale w tym roku  piłka usunęła tę atrakcję w cień – każdy, kto nie grał, chciał kibicować. Tym niemniej niektórzy skorzystali z propozycji     i startowali w następujących konkurencjach nadzorowanych przez nauczycieli, którzy notowali wyniki: skok w dal z rozbiegu, odbicia góra-dół piłką siatkową, skoki na skakance,  żonglerka, bieg wahadłowy, zwis na drążku,  rzut do kosza.

Atrakcją dnia okazała się także wata cukrowa przygotowana przez panie nauczycielki.

Około godziny 13 odbyły się tradycyjne biegi sztafetowe klas (3 chłopców i 3 dziewczynki z każdej klasy). Biegom tym kibicują wszyscy zebrani, którzy wkładają       w okrzyki chyba tyle sił, co biegacze. Dopiero po tym biegu nastąpiło krótkie podsumowanie dnia. W sali widowiskowej  nasi nauczyciele wychowania fizycznego wręczyli  uczniom medale za wszystkie osiągnięcia sportowe  całego roku szkolnego   i niektórzy zebrali po dwa, a nawet trzy. Następnie odczytane zostały wyniki  rozgrywek piłkarskich, biegu sztafetowego oraz  poznaliśmy zwycięzców konkurencji indywidualnych.

Nietypowy obiad złożony ze smacznych zapiekanek  zakończył ten niezwykle miły dzień. Dzwonek oznajmił koniec ostatniego dnia nauki…

POWRÓT